Semináře a intenzivky

IMG_3376 (2)
IMG_3410 (2)
IMG_3474 (2)
IMG_3399
IMG_3463 (2)
IMG_3459 (2)
IMG_3451 (2)
IMG_3427
IMG_3422 (2)
IMG_3420 (2)
IMG_3384 (2)
IMG_3375 (2)
IMG_3418
Co nabízím

Nabízím pravidelné tréninky shapingu v Přelouči (středy a čtvrtky odpoledne).

 

Dále pořádám intenzivky, víkendové semináře a letní tábory po celé ČR zaměřené převážně na nosework (NW).

Jelikož bych ráda, aby se noseworkem mohlo bavit co nejvíc psů, ráda přijedu s noseworkovým seminářem i k Vám.

 

Ale protože se občas překážkou stává malý počet víkendů v roce, probíhají i pravidelné ONLINE kurzy. Ty jsou v tuhle chvíli mým favoritem, protože je možné posílat rady průběžně a sledovat vývoj týmu od úplného začátku až po skoro profi práci.

 

V neposlední řadě - v případě, že jste nezisková organizace a máte zajímavý projekt, určitě se ozvěte. Pomáhala jsem ve psím útulku v Rumunsku, clickerem ochočovala divoké mustangy v Novém Mexiku a dlouhodobě působila v Záchranné brigádě kynologů Pardubického kraje s atestovaným psem pro plošné vyhledávání ztracených osob. Ráda pomůžu i Vám :-). 

Jak se hlásit?

Níže naleznete seznam akcí, kde budu působit jako instruktor.

U akcí, kde není uveden jiný email, posílejte přihlášky na: Kristyna.Dostalkova@seznam.cz

V případě, že je u akce uvedeno PLNO, znamená to, že pro cvičící účastníky je kapacita zaplněná. Je ale možné se zúčastnit jako divák.

 

 

 

Je také možnost uspořádat seminář u Vás. Bližší domluva mailem.

 

Témata seminářů, které lze u Vás uspořádat:
 

Nosework pro začátečníky (1 blok teorie, 3 bloky cvičení): seznámení s noseworkem, imprinting pachu, základy vybudování značení

 

Nosework pro pokročilé (1 blok teorie, 3 bloky cvičení): vhodné pro absolventy prvního semináře, probereme zákonitosti šíření pachu a naučíme se je využívat ku prospěchu při práci se psem.

 

Nosework speciál: ZNAČENÍ (1 blok teorie, 3 bloky cvičení) probereme dopodrobna techniku nácviku spolehlivého značení a především možnosti odstranění nežádoucích chování - hrabání, braní vzorku do tlamy atp.

 

Nosework speciál: MOTIVACE (2 bloky teorie, 4 bloky cvičení) jedná se o velmi intenzivní víkendovku, kde budeme probírat různé způsoby, jak zvýšit motivaci psa a tah na vzorek. Cvičení bude půl na půl nosework a shaping.

 

Zkouškový víkend (zkoušky, 1 blok teorie, 2 bloky cvičení) nejprve proběhnou noseworkové zkoušky. Po ukončení zkoušek uděláme společný videorozbor nejzajímavějších okamžiků, každý tým se dozví své silné stránky a info o tom, na čem pracovat. V tréninku se zaměříme na zlepšení chyb, které vyplynou ze zkoušek.

 

V případě zájmu o jiné zaměření semináře napište - domluva je určitě možná.

 

I z velmi ustrašeného , bojácného pejska se stává pod tvým vedením  pes, který získává sebevědomí a velmi rád cvičí.

Na cvičení se těší pes i panička.

Děkujeme moc.

Lenka Truncová a Onnie, trpasličí špic

Děkujeme s Chessy za vše, naše společné činnosti se stali i mým koníčkem. Začínali jsme zkrocením mé původně neřízené střely Chessy venku a díky cvičení u tebe mě začala vnímat i venku..Super :)  A to jen díky tvému individuálnímu přístupu a protože ji cvičení shapováním baví. Letos jsme se tak posunuli dál a  začali u tebe s treibballem. Mezitím se stala i šampiónkou, když se umístila na 1.místě na 1. noseworkových závodech v ČR. Moc moc za vše děkujeme nejlepší naše trenérko. :)

Míša Dvořáková a Chessy, leonberger

Výcviky s Kristýnou jsou pro psy velice zábavné a věřím, že se na ně vždy těší. Kristýna je důkazem toho, že neexistuje pes, se kterým by se nedal provozovat nějaký psí sport. Začínala jsem s nesoustředěným a těžce motivovatelným psem, ze kterého se po pár měsících stal pes, který se dokáže soustředit celou lekci a hlavně pracuje s radostí a nadšením.

Nyní se věnujeme hlavně noseworku, při kterém oceňuji především to, že je každý trénink připraven na míru cvičícímu týmu. Cílem tréninku není to, aby si pes "jen začuchal",  ale aby se ve výcviku posunul o kus dále.

Dana Kafková a Sam, JRT

Please reload

 

Začalo to jedním seminářem o NW, kde jsem narazila i na Kristýnu. Od té doby pravidelně navštěvuji lekce NW. Každá taková lekce je přínosem jak pro mne, tak hlavně pro mého psa. Naučila nás spolu spolupracovat, řešit problémy a dál na sobě pracovat. Každá lekce je plná nových informací, perfektně promyšlená, připravená a vždy se na ni těšíme. 
Chtěla bych poděkovat za seznámení se skvělým sportem a vedení Kristýně, která nás přivedla k NW.

Jana Štěpánková a Connie, kříženec

Please reload

K noseworku a ke Kristýně mě přivedly moje kamarádky ze cvičáku a jsem jim za to vděčná. Se psy pracuji mnoho let pod vedením různých výcvikářů (trenérů) a Kristýna je pro mě jednoznačně nejlepší. Umí to nejen se psy, ale i s jejich majiteli, což je velmi důležité, je trpělivá, srozumitelná a ví co dělá. Tréninky s ní jsou potěšením pro mě i mé psy.

Zdeňka Šťulíková a Fibi a Otík, australští ovčáci

Dvě až tři věty? Jsi blázen ? To se nedá, vždyť to jsou téměř moje poslední dva roky roky života, tedy mě a Hanči.
Takže:
"Díky Kristýně jsme objevily před dvěma lety s mojí fenkou nosework a od té doby nás to nepřestalo bavit. A nejen nosework, díky tréninkům jsme získaly i spoustu rad a zkušeností, které se týkají běžného a spokojeného života se psem. Moc děkujeme a víc takových instruktorů."

Opravdu děkujeme za tvůj čas. A že ho už bylo.

Lenka Raková a Hanča, zlatý retriever

S každou lekcí ať noseworku či shapingu  jsem moc spokojená, Kristýna je člověk na správném místě, učí přirozeně psa i psovoda a výsledky jsou úžasné. 

Eva Černáková a Bond a Skip, border kolie

Please reload

 
 

Online kurzy

Nosework - ZÁKLADY

Tento kurz je vhodný pro úplné začátečníky a pro mírně pokročilé týmy. Společně naimprintujeme požadovaný pach a naučíme psa spolehlivé značení. 

Nosework - PŘIPRAVA NA ZKOUŠKY

Tento kurz je vhodný pro psy, kteří mají dobře naimprintovaný pach a umí samostatně označit volně položený vzorek.

Zaměříme se na přípravu na základní zkoušky. Dopodrobna probereme jak na zkoušky natrénovat, co se na zkouškách může, co ne, jaké typy úkrytů se vyskytují, na co si dát pozor...

Please reload

Trenér, kdo je trenér??? Ten, kdo nám schová skořici??? NE!!! TOP trenér je Kristýna, která každou psolidskou smečku ( pes + člověk) s touhou se něco naučit provede od prvních váhavých krůčků k metě nejvyšší a tou je vzájemné porozumění při společné nádherné práci,, kterou NW je. Žádná cesta pro nás psolidi - Katka + Ron, (ukecaná blondýna + zlatý anglický kokršpaněl) není dost daleká. Jezdíme na semináře za Kristýnou 250 km z Frýdku-Místku do Pardubic a každá víkendovka je pro nás svátkem i když po 4 hodinové cestě vlakem a dvou dnech venku za každého počasí jsme úplně mrtví. Kristýna mě naučila nebrblat, poslouchat, s pokorou přijímat své chyby, vracet se zpět ve výcviku, když se nedařilo a vždy našla řešení, jak opravit chybu a vyladit naše snažení a nadšení o kousek dál a výš. Kristýna je prostě jedinečná!!!!
P.S. Umí se radovat z každého psolidského úspěchu, ale nesmí se jí skákat radostí okolo krku.

Katka Milatová a Ron, anglický kokršpaněl

 

S Kristýnou jsem se poprvé seznámila loni na táboře v Kácově, a od té doby k ní jezdíme pravidelně nejen na nosework, ale i shaping.  Díky Kristýně jsme při hledání odbourali dlouhé vodítko, neboť se Flíček začal daleko více soustředit na hledání vzorku (a to i když se střílí J). Dnes už se nemusím bát, že vezme čáru za něčím zajímavějším… A shaping? V tom jsme se oba našli, baví nás učit se stále nové věci, především triky a s Kristýnou je to vždy zábava nejen pro pejsky, ale i pro páníčky.

Děkujeme za vše.

Věra Vaňkovská a Flíček, border kolie

Mám CHS aljašských malamutů. Samozřejmě jsme upřednostňovali výstavy , kvůli uchovnění atd. Až se mě stala ta nejhorší věc, co se mohla přihodit. 4 měsíční štěně AM - Denny se nám utemovalo granulema a muselo jít na těžkou operaci. Přežila, ale začala být strašně bojácná, bála se lidí, hluku, zvířat a vlastně všeho. Vůbec jsem si nevěděla rady, jak jí z toho dostat. Až jsem úplně náhodou našla odkaz na Kristýnku a její psí školu "Vrtichvost". Je neskutečné a téměř nepochopitelné, jak jí i mě  Kristýnka  pomohla. Začínali jsme pomaloučku, polehoučku. A najednou tu byl Nosework, který nám Kristýnka také doporučila. Začala jsem s kurzem NW a dneska Dennynka vyčuchává čaje na volno, má hotové tři základní zkoušky . I když se ještě někdy něčeho lekne, je až opravdu šikovná, snaží se, baví jí to  a cvičí. Hlavně jí to zajímá a já jsem šťastná, že jsem s ní dokázala překonat všechny trable. Ještě nás čeká spousta práce a zábavy a já jsem za to i za Denny moc šťastná. Děkujeme Kristýnko

Věra Medunová a Deny, aljašský malamut

Please reload

 

 

 

 

Pro zájemce o nosework z celé ČR pořádám společně s Klárou Hlubockou ONLINE kurzy.

V tuto chvíli se lze hlásit na Nosework - základy (což je kurz, který vás provede od úplných začátků  po samostatné značení nálezu) a Nosework - příprava na zkoušky (určen pro pokročilejší týmy, které se připravují na základní zkoušky).

 

Každý kurz má dvě varianty účasti - cvičící účastník a divák.

 

Teoretická část každého kurzu (hlavní video lekce + bonusy formou článků v pdf) je přístupná všem přhlášeným.

Cvičící účastníci navíc dokumentují svůj postup na videa (netřeba se obávat, stačí videa natočená mobilním telefonem) a na každé nahrané video obdrží zpětnou vazbu s konkrétními informacemi, jak postupovat při dalším tréninku.

Celková délka kurzu je 10 týdnů, takže po celých 10 týdnů mají cvičící týmy dohled instruktora.

Tento postup se osvědčil více než jednotlivé semináře, kde sice je osobní účast, nicméně tým obdrží zpětnou vazbu pouze v daný okamžik.

 

Cvičící nebo divák?

Nemůžete rozhodnout, zda-li se přihlásit jako cvičící nebo jako divá? Zde je pár tipů:

 

CVIČÍCÍ:

-pokud máte prvního psa a s výcvikem začínáte

-pokud to s noseworkem myslíte opravdu vážně a chcete se vyvarovat chyb

-pokud jste s noseworkem již začali, ale řešíte nějaký problém

 

DIVÁK:

-pokud jste psovod, který má již zkušenosti s pachovými pracemi a umí používat clicker

-nosework pravidelně trénujete, máte již složené nějaké zkoušky, ale chcete načerpat nové nápady a inspiraci

-o noseworku toho moc nevíte a nejste si jistí, jestli to je pro vás to pravé

 

Cena celého kurzu pro cvičícího účastníka je 2000 Kč, cena pro diváka je 500 Kč.

 

Nezapomeňte - nosework může dělat KAŽDÝ pes. Nezáleží na věku, plemeni nebo vašich předchozích zkušenostech s výcvikem.

 

Budu ráda, když se připojíte k 65 účastníkům prvního kurzu.

 

Máte jakékoliv otázky? Zeptejte se!
 

Přihláška na ONLINE kurzy

Success! Message received.